Bizi takip edin
|
EN

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü

Mimarlık Lisansüstü Programları

 

Program Hakkında


Günümüzde mimarlık disipini gerek bilgisayar teknolojilerinin gelişmesi, gerek küreselleşme ve sürdürülebilirlik kavramlarının öne çıkması ile hem uygulamada hem de kuramsal düzeyde önemli dönüşümler geçirmektedir. Bu bağlamda mimarlığın uzmanlık alanları ve kapsamı da dönüşmekte ve yeni araştırma alanları ortaya çıkmaktadır. Mimarlık yüksek lisans programında yer alan dersler çağdaş kuram ve eleştirileri mimarlık üretimi ile ilişkilendirmenin yanısıra mimarlık ve diğer disiplinler arasındaki ilişkiyi de vurgular niteliktedir. Program, disiplinin küresel düzeyde gelişimini yansıtan araştırmaların özellikle özgül yerel bağlamlardan kaynaklanarak üretilmesini amaçlamaktadır. Mezunların mesleğin yeni oluşumlarında rol oynayabilecek uzmanlar olarak aktif rol almaları hedeflenmektedir.

 

Programlar


 

Başvuru Koşulları


  1. 1 Adet Referans
  2. 1 Adet Niyet Mektubu
  3. Tabloda gösterilen yeterlilik şartlarının sağlanması
  4. Mimarlık Lisansüstü Programına başvuru için Mimarlık, İç Mimarlık, Şehir Bölge Planlama bölümlerinden veya ilgili tasarım alanlarından mezunu olma şartı vardır.
Mimarlık Dil Tezli Tezsiz ALES GMAT GRE Dil Yeterlilik
Mimarlık İngilizce Tezli 60 (SAY)
-
150
YDS - eYDS - YÖKDİL: 70
TOEFL-IBT:84*

Öğretim dili %100 İngilizce olan lisans programlarından son üç yıl içinde mezun olan adaylar yabancı dil yeterliliğini sağlamış kabul edilir.

Tezli Yüksek Lisans Programları 4 dönemden oluşmaktadır.

 

SOSYAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.