Bizi takip edin
|
EN

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisans Programı (Tezli) (Türkçe)

Hakkımızda

Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği yüksek lisans programında, cerrahi sürece yönelik eğitime odaklanılır ve süresi iki yıldır. Bu programda cerrahi eğitimin yanı sıra mezunların ameliyatla ilgili bakım vermede, cerrahi hemşirelik eğitiminde ve / veya idari işlerde ileri bir rol üstlenmeye hazırlanması amaçlanmıştır ve öğrencilerin bir tezi tamamlamaları gerekir. Müfredat teori, araştırma ve uygulamayı kapsamaktadır. Öğrenciler, uzmanlık alanlarının yanı sıra sağlık sistemi ile ilgili çeşitli dersler alırlar.

Cerrahi hemşireleri genellikle hastanelerde, ayaktan tedavi merkezlerinde ve doktor ofislerinde çalışır ya da ameliyathanede sirküle ya da skrap hemşire gibi belirlenen iş unvanlarına sahiptir, eğitimci olarak görev yapmak isterler ise lisans üstü eğitimi almaları gerekir.

 

Tezli yüksek lisans programında ameliyat sürecine ait bir araştırmanın planlanması, yürütülmesi ve sonuçlarının sunulması konusunda bilgi ve beceri sahibi mezunlar hedeflenmektedir. Ders saatlerinin akşamları ve hafta sonları olması nedeniyle, yoğun iş temposuna ayak uydurmaya çalışan yetişkin profesyonellerin eğitimine olanak tanıyan bir ders çizelgesi sunulmaktadır.

 

Tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

Prof. Dr. Tülay YAVAN

Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği Yüksek Lisans Programı Başkanı

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.