Bizi takip edin
|
EN

LİSANSÜSTÜ EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

Tasarım Çalışmaları Yüksek Lisans Programı (Tezli)

Sıkça Sorulan Sorular

Genel Bilgiler


Diğer bütün koşulları sağlıyorsanız, yapabilirsiniz. Bu, disiplinlerarası bir programdır ve tasarım dışında bir geçmişe sahip adaylara açığız.

Bu program, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından onaylanmakta ve tasarım alanında araştırma görevlisi ya da öğretim üyesi istihdam eden çoğu Türk akademik kurumları, programımız hakkında bir şekilde bilgilendirilmektedir. Avrupadaki birçok akademik kurum ile Erasmus anlaşmalarımız mevcuttur (ayrıntılar için web sitemize bakınız). Öğrencilerimizden bir kısmı Erasmus programına katılmış ve bu durum, bir veya iki yarıyıl boyunca Erasmus dâhilindeki ortak kurumlarımızda bilgi alışverişi, araştırmalarda işbirliği ve programımızın daha iyi bir tanınırlığa kavuşmasıyla sonuçlanmıştır.

Bu program, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) tarafından onaylanmakta ve tasarım alanında araştırma görevlisi ya da öğretim üyesi istihdam eden çoğu Türk akademik kurumları, programımız hakkında bir şekilde bilgilendirilmektedir. Ayrıca, bu alandaki akademik kariyerlerine devam etmek isteyenler için Tasarım Çalışmalarında Doktora derecesi sunuyoruz. Disiplinlerarası tasarım programlarının özel bir durum olmaktan çok norm haline geldiği Avrupa, ABD veya Kanada'da akademik kariyer yapmak isteyenler için Tasarım Çalışmaları programında Yüksek lisans derecesi bir avantaj olabilir.

Normalde, tasarıma dayalı bir araştırma üzerinden bir tez yazmanız beklenir. Fakat, araştırmanızın bir parçası, tasarım araştırması ile yönlendirilen bir tasarım formunda olabilir. 

Mülakat, başvuran adayları tanımak ve programın niteliğini anlatmak için önemlidir. Başka bir tarihte tekrarlanmak şartıyla, bizleri mülakata katılmama sebebiniz hakkında bilgilendirmemeniz, program ile ilgilenmediğiniz anlamına gelecektir ve program için uygun bir aday olmadığınıza kanaat getirilecektir. 

Hayır, ek olarak herhangi bir ders almanıza gerek yoktur. Fakat, odaklanmak istediğiniz özel bir konu hakkında dersler almak isterseniz, bu yöndeki derslere katılabilirsiniz.

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.